Kab Hegy Adótorony Látogatás

  1. Kab hegy adótorony látogatás se
  2. Kab hegy adótorony látogatás 50
  3. Kab hegy adótorony látogatás main

Kiváló helyszín piknikhez is. Erről a kilátóról a Turista Magazin 2016. augusztusi számában is olvashattok. Ha pedig még több kilátóra vágysz, kattints ide! 1 / 4 Fotó: Gulyás Attila ÉS VIDEO: Dabis Balázs Silvius Forrás:

Kab hegy adótorony látogatás se

Előző túraszakasz (6. Badacsonytördemic – Nagyvázsony) · Következő túraszakasz (8. Városlőd – Zirc)

Egy méter híján 600 méteren épült 2013-ban egy kilátó az adótorony tövében, ahonnét közel 180 fokban csodálhatjuk a távoli Balatont és a közeli Veszprém-Nagyványosi-medence lankáit, településeit. Bár a Déli-Bakony legmagasabb pontján létesült, kilenc méter magas építmény panorámateraszáról tekinthetnénk körbe, a körpanorámáról azonban le kell mondanunk. Északi irányban ugyanis csupán az adótornyra és az annak közelében található létesítményeket szemlélhetjük és az innen érkező zajok sem erősítik a természet nyugalmát. A Balaton legközelebbi partszakasza légvonalban közel 20 kilométerre van innen, így a csillogó vízfelület csak nagyon tiszta időben válik látványossá. A borovi fenyőből készült kilátó masszív, stabil szerkezet, a szelet is jól állja, de a nagy gyújtótávolsággal fotózáshoz, főként hosszú záridők esetén itt sem árt a nehéz, vagy súlyokkal megerősített állvány, és a nézelődő turistáktól éppen teljesen mentes kilátó. A Kinizsi-kilátó erőssége abban rejlik, hogy a tövében található padokhoz, akár egy nagyobb csoportot, akár egy egész iskolai osztályt is le lehet ültetni.

Kab-hegy Magasság 599 [1] m Hely Magyarország, Veszprém megye, Nagyvázsony külterületén Hegység Déli-Bakony, Bakony, Dunántúli-középhegység Elhelyezkedése Kab-hegy Pozíció Magyarország térképén é. sz. 47° 02′ 46″, k. h. 17° 39′ 25″ Koordináták: é. 17° 39′ 25″ A Wikimédia Commons tartalmaz Kab-hegy témájú médiaállományokat. A Kab-hegy a Déli- Bakony legmagasabb hegye, Úrkút és Nagyvázsony között helyezkedik el, tengerszint feletti magassága 599 méter. Felépítése és kialakulása [ szerkesztés] A széles kúp formájú hegyet pliocén korú bazalt fedi, mely láva formájában az akkori szárazföldi térszínt alkotó, triász időszaki mészkő- és dolomitösszletre ömlött. A lávaömlés több fázisban zajlott le: a legutolsó kitörés bazaltja vörös színűre mállott, salakos lávakőzet, mely jelenleg a televíziós torony és beépített környezete miatt közvetlenül nem figyelhető meg, azonban a korábbi lávaömlés termékét képviselő hamuszürke bazalt a hegy oldalában számos helyen feltárul. A Kab-hegy nem tanúhegy. Ennek az a fő oka, hogy itt a bazaltos összetételű láva nem a könnyen lepusztuló pannon korú rétegekre ömlött, mint a Balaton-felvidéken ugyanennek a bazaltvulkanizmusnak az emlékét őrző számos hegy (például a Badacsony, a Hegyestű) esetében, hanem a lepusztulásnak ellenállóbb dolomitra, s így az erózió nem preparálta ki a környezetéből.

Kab hegy adótorony látogatás 50

  • Huawei p8 lite zárképernyő
  • Tejszínes csirkeragu | NOSALTY
  • Milyen nyári forróságban megmászni a Déli-Bakony csúcsát? - Túra a Kab-hegyen
  • Kab hegy adótorony látogatás pregnant
  • Állás szeged árkád
  • Interspar Győr - Budai út 1. | Szórólap és telefonszám
  • Kab hegy adótorony látogatás es
  • Naruto shippuuden 188 rész episode
  • Esemény uni tabletta vény nélkül 2019 online
  • Kab hegy adótorony látogatás lake
  • Velence kis u 1
  • Hivatalos személy elleni becsületsértés angol

Izzó aszfalton, felhagyott vasúti töltésen, vadkerítések közt, nyiladékokon át visz fel a Kéktúra Úrkútról az ország 4. legmagasabb tornyához. Megmásztuk a Kab-hegyet, a gyomrában mangánt rejtő kihunyt pajzsvulkánt. 2016 nyarán végiggördült az utolsó, mangánérccel megrakott tehervonat a felsőcsingeri zsákvonalon, amellyel lezárult egy korszak. A mangánbányát bezárták, az Ajkáról kiágazó kurta vonal létjogosultsága megszűnt. Pedig ez korábban egy szerteágazó bányavasúti hálózat része volt, amely Ajka és Úrkút környékén is cikkcakkozott. Fotó: Kőrösi Tamás - We Love Balaton De hogy jön ez ide egy Kab-hegyről szóló cikkben? Amellett, hogy a hegy alól is termeltek ki (a csúcsidőszakban 250 ezer tonna) mangánt, az iparvasút a Kab-hegy északi részét is átszőtte. Sok helyen manapság már csak annyi maradt belőle, hogy az erdőben túrázó azt veszi észre, hogy egy magas töltésen gyalogol, amely gyanúsan nem a természet műve. Úrkút és a Kab-hegy csúcsa között az Országos Kéktúra viszi a lábakat, és ez is egy ilyen töltésen halad.

A borovi fenyőből készült, közel 10 méter magas tornyot 2013-ban adták át. A csúcson korábban már állt egy kilátó, melyet 1937-ben húztak fel, de később, a rádiótorony építésekor lebontották. Nyitvatartás Nyitva Egész évben szabadon látogatható. Árak Túrák ide: Megközelítés Tömegközlekedéssel Az északi oldalon startolhatunk az Úrkút, bányászotthon buszmegállóból. Ide Ajkáról és Veszprémből érkeznek autóbuszok. Dél felől a Nagyvázsony, pulai elágazás buszmegállóban kezdjük meg a túrát. Ide Veszprémből és Tapolcáról jönnek járatok. Ajka vasútállomásáról is nekivághatunk a hegymenetnek, ahová számos távolsági vonat érkezik, akárcsak a vasútállomás előtti autóbusz-állomásra. Úrkúton a buszmegállóból kelet felé kell indulnunk a K jelzésen. Ez a falu utolsó mellékutcáján jobbra tér, majd elhagyja a települést. Átvágunk egy legelőn, beérünk az erdőbe. Erdészeti aszfaltutat követ a jelzés, aztán egy jobbkanyarral levágja annak hurkát. A levágás végén újra aszfalton folytatjuk, ezen érkezünk meg a csúcsra.

Kab hegy adótorony látogatás main

kab hegy adótorony látogatás lake kab hegy adótorony látogatás na

fénykép: Burger Barna, Magyar Természetjáró Szövetség Ajánlott látnivaló Megnyitás az alkalmazásban Megosztás Megjelölés Nyomtatás Túra tervezése ide A kilátóból széles panoráma nyílik a Bakony és a Balaton-felvidék erdőire, elláthatunk egészen a Balatonig, és a közeli erdős magaslatokig. A Kab-hegy egy hatalmas pajzsvulkán, azaz pajzsszerű, tompa szögű kiemelkedés jellemzi. Csak a csúcs szűk környezete különül el jól látható módon, a többi része nem magasodik élesen a környezete fölé, mert enyhe lejtőit az alatta elhelyezkedő üledékes kőzetrétegen szétterült bazaltköpeny alkotja. Éppen ezért körülnézve szinte lapos tájat látunk magunk körül, melyet egyébként hatalmas erdők fednek. Az erdőkben kiszúrhatjuk a nyiladékok négyzetrácsszerű szövetének egy-egy szakaszát. Dél felé már a Balaton-felvidék dombsorai emelkednek, tiszta időben a Balaton is kibukkan a sajátos formájú, szigetszerű tanúhegyek között. Azonosíthatjuk a Tihanyi-félszigetet is, kelet felé pedig a Bakony erdős hátait látjuk.

  1. Kis balaton ház
  2. Pünkösdi hétvége programok
járt-már-ember-a-marson